Reģistrācija grils.lv ir par baltu (vai citas krāsas) velti. Dari TO šeit!

Kā grilēt?

Izcelts saturs

Fakti par grilēšanu, ko Tu varēji arī nezināt…

Neviens īsti nezin, no kurienes cēlies barbekjū. Daži uzskata, ka tā aizsākumi meklējami Spānijā. Spāņiem ir līdzīgs vārds "barbacoa", ar kuru apzīmē koka konstrukciju, uz kuras gatavoja ēdienu. Citi atkal saka, ka to ieveda franči, kad uz dienvidiem atceļoja karību pirāti. Stāsta, ka šie pirāti kūpināja veselus dzīvniekus uz speciāliem iesmiem. Īsāk sakot, grūti patiekt, no kurienes radies šis pagatavošanas veids, bet mēs vienalga priecājamies par to.

Lasam tālāk...

Kā garšīgi pagatavot karpu?

Karpu dzimtene ir Ķīna. Ķīnā karpas audzē jau kopš seniem laikiem, un no karpām pagatavotie ēdieni tika uzskatīti par imperatora cienīgu delikatesi. Eiropā karpas tika ievestas tikai XII gadsimtā. Mūsdienās šīs iecienītās zivis mājo visas pasaules saldūdeņos, izņemot Dienvidameriku, Austrāliju un Madagaskaras salas.

Lasam tālāk...

Latviešu nacionālais ēdiens – šašliks?

Etiķis, sāls, drusku cukura un garšvielu – to visu pārlej pāri gaļai un sīpoliem un visvienkāršākais šašliks gatavs! Vai vienkāršākais arī tas labākais, pieredzē dalās veselīga dzīvesveida kluba „Figūras draugi" vadītāja Inga Pūce.

Lasam tālāk...

Kā tikt pie izcila šašlika? Kaukāzā un citviet pasaulē noskatītas nianses

Šašliks ir ēdiens ar īpašu filozofiju, jo tā cepšana nav tikai gaļas padarīšana par maltītes sastāvdaļu, bet gan vesels rituāls, kuram dažādos pasaules nostūros ir savi noteikumi.

Lasam tālāk...

Kā grilā aizdedzināt ogles?

Apkārt dažām parafīna bumbiņām piramīdas veidā salieciet ogļu briketes vai kokogles, pēc tam aizdedziniet parafīna bumbiņas. Kad piramīdas centrā ogles sāks gailēt, ar grila stangām vēl neaizdegušās ogles pārceliet uz augšu. Tiklīdz visas ogļu briketes sāks degt ar gaiši oranžu liesmu un pārklāsies ar plānu pelnu kārtiņu, bet kokoglēm maliņas būs uzkarsušas, tās ir jānovieto uz restītes.

Lasam tālāk...
© 2022 Grils.lv. All Rights Reserved.
Designed by Enins.lv.
Cron Job Starts